Žákům v sociálně vyloučených lokalitách chybí pro distanční vzdělávání téměř padesát počítačů. Brněnští radní se rozhodli požádat o pomoc firmy i veřejnost.

Žákům v sociálně vyloučených lokalitách chybí pro distanční vzdělávání téměř padesát počítačů. Brněnští radní se rozhodli požádat o pomoc firmy i veřejnost.

Podle neziskových organizací pracujících s dětmi ze sociálně slabých rodin a vyloučených lokalit je v Brně zhruba padesát žáků základních škol, kteří nemají počítač a nemohou se tak připojit k distančnímu vzdělávání. Náměstek primátorky Petr Hladík společně s radním pro školství a sport Jaroslavem Suchým se rozhodli požádat o pomoc firmy i veřejnost.

„Jsme v kontaktu s neziskovými organizacemi, které nám sdělily, že aktuálně chybí dětem z vyloučených lokalit nebo sociálně slabých rodin 45 počítačů. Lidé, a především firmy výpočetní techniku často mění, a to i přesto, že je stále funkční. Napadlo nás proto oslovit firmy i veřejnost o darování funkčních notebooků, které již nepotřebují nebo nechtějí. Pro distanční vzdělávání nemusí jít o žádnou technickou novinku, úplně stačí, když bude mít počítač funkční webovou kameru, funkční port na sluchátka a mikrofon, a také nainstalovaný operační systém,“ upřesnil náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Notebooky mohou lidé nosit přímo radním na sekretariát na Dominikánském náměstí 1, kanceláře 37 a 39.

„Informace o chybějících noteboocích máme od šesti neziskových organizací. Čtyři z nich se přímo podílí i na doučování dětí z vyloučených lokalit. Chceme, aby i v těchto dnech mělo každé brněnské dítě přístup k základnímu vzdělání. Hledáme výhradně notebooky, jelikož řada těchto dětí žije ve velmi malých prostorových podmínkách. Požádal jsem o pomoc i jednotlivé členy brněnské KDU-ČSL a skrze sociální sítě chci oslovit i širokou veřejnost,“ dodal Suchý.