Žabovřesky čekají v příštím roce významné opravy

Žabovřesky čekají v příštím roce významné opravy

Investice do nových staveb plánuje vedení městské části Žabovřesky. Rekonstrukce čeká například kulturní dům Rubín a několik základních škol.

„Letos jsme realizovali řadu investičních aktivit, které napomáhají zvyšovat uživatelský komfort našich obyvatel, a to jak těch dospělých, tak žáků ve školách. V tom budeme pokračovat i v následujícím roce. Opravy své školy se dočkají žáci ze Základní školy Jana Babáka, kde po opravě střechy se chystáme školu také zateplit. Nové budou i šatny. Nevyhovující klece nahradíme šatními skříňkami a lavičkami,“ uvedl první místostarosta městské části Žabovřesky Filip Leder z KDU-ČSL.

Opravy budou probíhat také v Základní škole nám. Svornosti, kde se bude vyměňovat topení. Rekonstrukce a úpravy začnou na obou školách v létě, čímž se minimalizuje omezení výuky žáků.

„Opravovat budeme také kulturní dům Rubín na Makovského náměstí, kde již teď zajišťujeme větší pohodlí mobiliářového zázemí a upravujeme pokladnu. V příštím roce opravíme elektroinstalaci a elektrické rozvody a vyměníme výtah. Zvýšíme také kapacitu sálu vybudováním galerie, což jistě ocení návštěvníci plesů, hudebních nebo divadelních představení, které se v naší městské části těší velkému zájmu,“ dodal Leder.

Opravy si vyžádaly i finanční pomoc města. Z rozpočtu statutárního města Brna získala městská část Žabovřesky pro rok 2020 rekordních 38 milionů korun, další náklady pokryje městská část z vlastního rozpočtu.