Náramky, které mohou epileptikům zachránit život již několik měsíců v Brně testujeme na dospělých pacientech. Ve spolupráci s Nemocnicí u sv. Anny. Po zhlédnutí reportáže o tomto testování se nám začali ozývat rodiče dětí s epilepsií. O náramky mezi nimi začal být obrovský zájem. Jelikož rozpočet města byl v tomto roce značně napjatý, oslovil jsem městskou společnost SAKO, zda by se k naší snaze nepřipojilo a nepodpořilo rodiče i výzkum v této oblasti prvními patnácti náramky.
Dlouhodobě spolupracuji s Nadačním fondem Neurosmart a snažíme se posouvat české zdravotnictví skrze pilotní projekty z Brna. Snažíme se být z Brna inspirací pro celé Česko. Před několika roky jsme se podobně pustili do pilotního projektu pro včasný záchyt Alzheimera v ordinacích brněnských praktických lékařů. Nakonec se nám testování podařilo prosadit i do úhradové vyhlášky, nyní je tak dostupné po celé České republice a na takovou prohlídku pro záchyt Alzheimera si ke svému praktikovi může zajít každý a zadarmo.
Pořízení náramků znamená pro rodiče zásadní pomoc. Své dítě se bojí nechat na okamžik samotné, zároveň mu chtějí ale dopřát volnost jakou má zdravé dítě. Záznamy z hodinek navíc pomohou jejich lékaři k vhodné úpravě medikace. Věřím, že náramek je cesta, jak jim život usnadnit a přál bych si, aby se nám podařilo prosadit to, aby na ně měl nárok každý. Jeho pořízení totiž stojí přes pět tisíc korun, roční provoz pak další čtyři tisíce. Ale věříme, že pokud e pilotní projekt osvědčí, dokážeme pro tyto náramky v budoucnu získat například i podporu pojišťoven.
Podobné náramky také vyvíjíme s Nadačním fondem Neurosmart pro pacienty s Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou.