Brno-Žebětín

Úvod / Naši lidé / Brno-Žebětín

1. Ing. Vít Beran

starosta MČ Brno-Žebětín

Vážím si důvěry lidí, díky níž stojím 24 let v čele zastupitelstva naší městské části. Letos kandiduji již po sedmé. Co mě k tomu vede?

Chci být své obci užitečný. V Žebětíně jsem se narodil, mám ho rád, je to můj domov, chci ho dál rozvíjet a dělat z něj místo, kde se všem spokojeně žije.

Mám radost z dobře vykonané práce a těší mne pohled na právě probíhající i již uskutečněné projekty. Mezi nimi například 2. stupeň základní školy, mateřinka na Kamechách, nový zásahový vůz pro SDH, opravené povrchy na Dlážděné a Kohoutovické, moderní hasičská zbrojnice a další.

Pořád mám dost nápadů a sil. Těším se na další práci, hledám způsoby, jak udělat Žebětín ještě lepším. Nehledám důvod, proč něco nejde, ale cestu, jak to uskutečnit.

Umím naslouchat a říct ne, když je to potřeba. Beru s úctou úhel pohledu i názory ostatních a hledám férový průsečík rozdílných zájmů mnoha lidí, firem a institucí.

Mám svou víru i zásady. Uznávám všechny lidi bez rozdílu a neumím dle náboženských či politických kritérií lidi dělit na dobré a zlé, rodáky a „náplavy“.

Sám nezmůžu nic. Jen díky podpoře dobrého týmu v zastupitelstvu, zaměstnanců úřadu a mé rodiny jsem obec dokázal vést. Nezabývali jsme se politikou ani politikařením, ale řešením věcných otázek.

2. Ing. Dana Bartoňková

místostarostka MČ Brno-Žebětín

3. Mgr. Jaroslav Suchý

učitel, radní města Brna

4. Petr Jelínek

hasič

5. Ing. Hana Vykoukalová, BA

vedoucí kanceláře

6. Adam Vošmera

grafik

7. Roman Sýkora

živnostník

8. Jaroslav Kozel

důchodce

9. Ing. David Plešinger

vedoucí pro partnerský prodej

10. Jiří Roháč

obchodní zástupce

11. Mgr. Jan Paleček

advokát

Aktuality