Brno-Řečkovice a Mokrá Hora

Úvod / Naši lidé / Brno-Řečkovice a Mokrá Hora

Spojujeme generace, s vámi tvoříme budoucnost

1. Petr Bořecký, 34let

starosta Orla Řečkovice, futsalový trenér

Jsem starostou Orla Řečkovice, kde zajišťuji chod celého areálu a věnuji se jako futsalový trenér práci s mládeží. Se zástupci dalších řečkovických spolků udržujeme živé tradice tvoříme příjemnou atmosféru k přátelskému setkávání. Komunální politika je pro mě služba lidem, je to působ, jak zlepšit život ve svém okolí. Jako starosta chci občanům naslouchat, problémy řešit a o dění v městské části pravidelně informovat. Chci učinit radnici více otevřenou a lidskou. V Řečkovicích jsem od roku 2014 zastupitel a nyní působím jako radní. V osobním životě jsem hlavně táta dvou dětí, se kterými trávím volný čas.

2. Ing. Jiří Libus, 40 let

finanční manažer, akvarista, vedoucí skautského střediska

Téměř 20 let působím ve vedení skautského střediska v Řečkovicích. Každoročně pořádám posvícení, masopust a podílím se na přípravě Vavřineckých hodů. Ve svém volném čase se věnuji akvaristice a chovu sladkovodních krevet. Jsem ženatý, mám tři děti a pracuji jako finanční a projektový manažer na Mendelově univerzitě.

3. Eva Janovská, 49 let

zdravotní laborant, cvičitelka Sokola Řečkovice

Jsem aktivní cvičitelka dětí v Sokole. Podílím se na přípravě Mikulášských besídek, organizuji společenské plesy a dětské karnevaly v sokolovně. Mám ráda lidové tradice a pomáhám je udržovat, třeba tím, že připravuji děti na Vavřinecké hody a posvícení. Ve volném čase ráda sportuji, zpívám. Jsem vdaná a mám dvě děti. Pracuji jako zdravotní laborantka v Masarykově onkologickém ústavu.

4. Kateřina Svobodová, 50let

produktová manažerka, režisérka ochotnického divadla Ř13

Svoji lásku k divadlu zúročuji jako režisérka ochotnického divadla Ř13. Pomáhám s organizací kulturních a společenských akcí v Řečkovicích. Svůj volný čas ráda trávím se svojí dcerou toulkami přírodou nebo s knížkou v ruce. V současnosti jsem členkou redakční rady zpravodaje ŘEČ. Pracuji jako produktová manažerka.

5. Oldřich Gardáš, 56 let

divadelní technik, organizátor Dětského dne a Letní noci

Pracuji v Městském divadle Brno jako divadelní technik. Mám tři dospělé dcery. Jsem aktivní v Orlu, kde jsem místostarostou a starám se o oblast kultury. V Řečkovicích jsem členem zastupitelstva a významně se podílím na organizaci Dětského dne, Letní noci i ostatních kulturních a společenských akcí. Jsem členem Kulturní komise rady města Brna. Ve volném čase rád hraji pétanque.

6. Bc. Petr Roháček, 50 let

státní zaměstnanec v oblasti zemědělství

Pracuji jako státní zaměstnanec v oblasti zemědělství. V Řečkovicích a na Mokré Hoře jsem aktivní při kulturních a společenských událostech. Podílím se na organizaci řečkovického posvícení a jsem jedním ze zakladatelů tradice masopustního průvodu v naší městské části. Na radnici působím jako člen komise životního prostředí. Jsem ženatý, mám tři děti.

7. Ing. Petr Prokš, 53 let

výkonný ředitel URBANON a.s. vlastněný brněnským biskupstvím, člen farní ekonomické rady

Jsem ženatý a mám tři dospělé děti. 20 let žiji na Mokré Hoře. Tam kam dosáhnu, se snažím, zlepšit životní prostředí a podmínky. Jsem dlouholetý člen Komise rady MČ Majetkové a rozvoje a ekonomické rady farnosti v Řečkovicích. Mám zkušenosti s vedením několika mezinárodních firem. V současné době jsem výkonným ředitelem a předsedou představenstva holdingu PFM Group a.s. a URBANON a.s..

8. Mgr. Karolína Kolářová, 44 let

učitelka, lektorka, katechetka

Pracuji v oblasti vzdělávání. Jako lektorka se věnuji především seniorům, jako vystudovaná učitelka zase dětem, a to profesně i ve volném čase. 25 let působím v řečkovické farnosti jako katechetka a organizátorka akcí pro děti, jsem dlouholetou členkou Orla. S manželem a třemi dětmi žiji na Mokré Hoře.

9. RNDr. Jiří Škrob, 48 let

produktový manažer, florbalový trenér Orla Řečkovice

Od narození žiji v Řečkovicích. Na Masarykově univerzitě v Brně jsem vystudoval regionální geografii a regionální rozvoj. Jsem ženatý, mám syna a pracuji jako team leader a produktový manažer v bankovnictví. Téměř 10 let trénuji florbalovou mládež v rámci Orla Řečkovice a postupně rozšiřuji dostupnost florbalu pro další dětské věkové kategorie. O víkendech zahradničím, rybařím se synem a věnuji se jezevčíku Edovi.

10. Ing. Eva Sopoušková, 30 let

rodičovská dovolená, bývalá vedoucí oddílu skautek

Jsem rodačkou z Mokré Hory, kde jsem prožila celé své dětství. Mám vystudovanou veřejnou ekonomii a správu na Masarykově univerzitě, nyní jsem na rodičovské dovolené. V minulosti jsem působila jako vůdkyně dívčího skautského oddílu v Řečkovicích. Jsem vdaná a s manželem mám tři děti.

11. Pavel Olbrich, 58 let

mechanik

Pracuji jako mechanik laboratorních přístrojů. Pořádám zájezdy pro příznivce turistiky, jsem zakládající člen Ř 13 – hody, divadlo. Rád fotím a přispívám do galerie na farních stránkách. Jsem ženatý a s manželkou se zapojujeme do řečkovického kulturního života, tak aby se i naše dvě holčičky seznamovaly s tradicemi a zvyklostmi Řečkovic.

12. Alenka Oprchalová, 18 let

studentka pedagogického lycea, hodová stárka

Jsem studentkou střední školy, kde studuji obor pedagogického lycea. V Řečkovicích jsem aktivní v Sokolu. Zde jsem cvičitelkou a také pomáhám s výchovou dětí v oddíle Pampelišek. Jsem členkou Ř 13 a účastním se Vavřineckých hodů jako stárka.

13. Mgr. Rudolf Čermák, 34 let

odborný referent trhu práce

Vystudoval jsem Masarykovu univerzitu, pedagogickou fakultu. V současné době se věnuji práci ve státní správě, co by referent aktivní politiky zaměstnanosti. Tělem i duchem Řečkovičák, známý jako stárek Vavřineckých hodů, aktivní člen ochotnického divadelního souboru. Svobodný, bezdětný, celoživotní optimista.

14. Mgr. Petr Filka, 33 let

finanční manažer

Mnoho let jsem se aktivně zapojoval do skautské činnosti, kterou považuji s ostatními obdobnými spolky, za velice veřejně prospěšné organizace pro široký rozvoj dětí a mládeže. Jsem vášnivý lyžař a instruktor lyžování. Ve svém volném čase se věnuji cestování a turistice s manželkou nebo s přáteli. Pracuji jako finanční manažer.

15. Ing. Mgr. Šárka Hawerlandová, 32 let

rodičovská dovolená, bývalá vedoucí poslanecké kanceláře

Řečkovice vnímám jako nejlepší místo pro život v Brně. Pravidelně se účastním místních kulturních a sportovních akcí. Pracovala jsem jako reportérka zpravodajství v brněnském studiu České televize a asistentka poslance. Nyní jsem se vrátila k mateřským povinnostem. Nadšeně sportuji a cestuji.

16. Monika Bublová, DiS., 43 let

asistentka pedagoga na ZŠ Horácké náměstí

Pracuji jako asistentka pedagoga a asistentka ve školní družině na ZŠ Uprkova. Mám ráda svoji práci a vidím ji jako smysluplnou, protože mohu pomáhat dětem při jejich vzdělávání. Jsem vdaná, mám dva syny.

17. Ing. Jan Holík, 77 let

důchodce, bývalý starosta městské části Brno-Řečkovice a Mokrá hora

Vyučil jsem se frekvenčním mechanikem v Tesle Brno, vystudoval VUT – FE v Brně a pracoval jako technik. V letech 1990 -1998 jsem byl starostou Řečkovic a Mokré Hory.

S manželkou Annou žiji v Řečkovicích od roku 1972. Mám 4 dospělé děti a 6 vnoučat.

Volný čas trávím prací na velké zahradě.

Rád bych, abychom na společné cestě do budoucnosti nezapomínali na minulost.

18. Ing. Milan Trnka, 74 let

důchodce, předseda Sněmu Moravského kulatého stolu

Jsem bývalým zastupitelem MČ Brno Řečkovice a Mokrá Hora. V současné době zastávám pozice prezidenta Moravského národního kongresu, z.s. a funkci předsedy Sněmu organizací, sdružených u Moravského kulatého stolu. V osobním životě především dědečkuji šesti vnukům.

19. Radim Prokeš, 33 let

majitel finančně poradenské kanceláře, lektor finanční gramotnosti

Více než devět let se pohybuji v oblasti financí, ať už rodinných, tak i firemních. V roce 2019 jsem založil poradenskou kancelář, která se nyní stará o více než tisíc rodin a o několik desítek firem. Od roku 2013 jsem také lektorem finanční gramotnosti a pravidelně školím a učím finanční gramotnost od základních škol, přes střední či vysoké až po seniory.

20. Ing. Jakub Venclovský, 31 let

aplikační inženýr 3D technologií, zakládající člen Sboru dobrovolných hasičů Brno-Řečkovice a Mokrá hora

V pracovním životě se zabývám 3D skenováním a 3D tiskem, v tom soukromém věnuji svůj čas hasičskému sboru v Brně Řečkovicích a Mokré Hoře, a také cyklistice. Jsem ženatý a mám dítě na cestě. Rád bych rozšířil povědomí o hasičské a záchranářské činnosti, např. založením hasičského oddílu mládeže a vybudováním zázemí pro SDH.

21. Miroslava Suchá, 67 let

důchodkyně, bývalá zaměstnankyně Centra Naděje

Jsem vdaná, mám dvě děti a čtyři vnoučata. Dlouhé roky jsem pracovala na řečkovické poště a v organizaci Naděje, která pečuje o seniory. Nyní jsem v důchodu. Jsem řečkovická patriotka, aktivní při mnoha kulturních a společenských akcích pořádaných městskou částí i farností. V minulosti jsem byla aktivní členkou Sokola Řečkovice.

22. Doc. Ing. Miroslav Jůzl, Ph.D, 43 let

akademický pracovník Mendelovy unverzity v Brně, futsalový trenér

Pracuji jako akademický pracovník na univerzitě. Od roku 2005 jsem spojil své vize a životní cestu se sportovní jednotou Orel Řečkovice, kde se věnuji práci s mládeží a futsalu. Jsem členem Společnosti pro výživu a zabývám se kvalitou potravin.

23. Míša Topinková, 40 let

lektorka rodinného centra MaTáTa

Jsem vdaná, mám pět dětí a s manželem žiji v Řečkovicích. Pracuji jako laktační poradkyně a lektorka nošení dětí v šátku. V Řečkovicích jsem aktivní v rodinném centru MaTáTa, kde se podílím na organizaci akcí a jsem také lektorkou.

Náš program

Aby Řečkovice a Mokrá Hora byly místem pro to nejhezčí dětství, aby zde bylo bezpečno, všichni měli kde sportovat nebo se kvalitně vzdělávat. Chceme, aby se u nás děti mohly potkávat v nejrůznějších kroužcích, nebo jen tak bezstarostně běhat v parku, a proto v Řečkovicích a Mokré Hoře chceme:

 • Bezpečné přechody, zejména u škol, školek a v místech kam děti chodí do kroužků
 • Méně psích exkrementů ve veřejném prostoru
 • Více zeleně a míst pro pozorování přírody a hnízdění ptáků ve měst
 • Hravé edukační programy, které povedou mladé k ekologii
 • Více kulturních akcí pro děti jako jsou divadla, mikulášské besídky, karnevaly, Martinský průvod či posvícení…
 • Kvalitní školy a školky
 • Dostatek sportovišť a dětských hřišť
 • Pestrou nabídku spolkových aktivit

Aby se v Řečkovicích a na Mokré Hoře cítili dobře. Měli kde bydlet, sportovat a s přáteli trávit volný část. Aby v naší městské části měli vybavenost pro úspěšný rozvoj a realizaci vlastních plánů a proto v Řečkovicích a Mokré Hoře chceme:

 • Dostatek startovacích bytů
 • Bezproblémové a bezpečné parkování
 • Přehledné obecní stránky
 • Dostatek míst ve školách a školkách
 • Čisté a dostatečné kontejnery na tříděný odpad
 • Více zelených střech fasád a parkovišť
 • Pestré společenské a kulturní akce
 • Více cyklostezek a dostatek sportovišť

Aby naše městská část byla hlavně pro vás, aby zde všichni byli rádi a věděli, že radnice bude potřebám lidí naslouchat a o věcech srozumitelně informovat. Nezapomínáme také na zeleň v našem okolí a známe důležitost vzájemného setkávání s odkazem na místní tradice a možností propojovat generace a proto chceme:

 • Pravidelné setkávání vedením radnice s občany
 • Komunitní zahrádky, veřejné ohniště a obecní sad
 • Zpomalení dopravy na vybraných komunikacích
 • Záchyt dešťové vody s následným využitím ve veřejném prostoru
 • Čistý a bezpečný podchod na konečné
 • Efektivní práci městské policie s ohledem na potřeby obyvatel
 • Rozumné využití lokality řečkovických kasáren
 • Zachování co největší části pivovarských sklepů s jejich následným dalším využitím
 • Místo pro setkávání v Mokré Hoře

Aktuality