Téměř dva tisíce návštěvníků využilo k přepravě po Ústředním hřbitově minibus

Téměř dva tisíce návštěvníků využilo k přepravě po Ústředním hřbitově minibus

Na přelomu října a listopadu během období památky zesnulých mohli návštěvníci Ústředního hřbitovu využít k přepravě minibus. S touto službou přišlo vedení města ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna a Správou hřbitovů města Brna již podruhé. Poprvé vyjel minibus v období Velikonoc, tehdy službu využilo zhruba tisíc lidí. O letošních Dušičkách byl zájem ještě větší, minibus celkově přepravil 1900 lidí.

„Jsem rád, že se služba osvědčila a stane se tradicí i do budoucna. Minibus už pravidelně pomáhá především seniorům a handicapovanám pohybovat se po hřbitově. Denně minibus přepravil více než tři sta osob, největší zájem jsme zaznamenali odpoledne mezi dvanáctou až šestnáctou hodinou,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Minibus jezdil ve dvaceti minutových intervalech a zastavoval návštěvníkům kdekoliv na jeho pravidelné trase. Tato služba se těší stále větší oblibě, což se projevilo i na poklesu návštěvníků, kteří na hřbitov přijeli autem. Nejčastěji byl minibus využíván v sobotu, kdy bylo přepraveno 416 lidí.

„V letošním roce přijelo na hřbitov méně návštěvníků vlastním automobilem. Věřím, že je to i díky pohodlné možnosti využít služeb přepravy minibusem. Nyní plánujeme využívání služby o letošních Dušičkách pečlivě zanalyzovat a pro příště se pokusit službu ještě zlepšit. V drtivé většině případů dostávám na zřízení této služby pozitivní ohlasy, ale obdržel jsme i pár dobrých nápadů na vylepšení,“ dodal Hladík.