Sportovní areál Vodova se rozšíří o další halu

Sportovní areál Vodova se rozšíří o další halu

Na třetí sportovní halu v areálu Vodova se mohou těšit děti, aktivní sportovci i sportovní fanoušci. Komise složená ze zástupců Rady města Brna a městské firmy STAREZ-SPORT, která od dubna 2020 převezme provoz areálu vybrala již zhotovitele projektové dokumentace. Rozšíření areálu umožní sportovním svazům pořádat ve městě více domácích i mezinárodních akcí, což bylo v předchozích letech komplikované kvůli vysoké obsazenosti hal. Hala bude uzpůsobena pro trénink většiny míčových sportů.

„Sportovní areál má velký potenciál. Využijí ho především děti a mládež, v současné době nemáme pro začínající sportovce v Brně dostatečné kapacity. Navíc díky jeho rozšíření se v Brně budou moct konat mezinárodní utkání a velké sportovní akce. Kvůli vysoké obsazenosti, nebylo možné všem sportovním svazům vycházet vstříc. Proto jsme se rozhodli zadat novému správci areálu výstavbu nové tréninkové haly pro míčové sporty,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Komise ve veřejném výběrovém řízení vybírala ze dvou zájemců. Ve výběrovém řízení zvítězila firma Atelier 99 s. r. o. Výstavba by měla trvat do roku 2022.

„V Brně chybí haly s rozměry 40 x 20 metrů, které využívají házenkáři, florbalisté, futsalisté, nebo korfbalisté. Musejí proto vyjíždět k zápasům či kvalitním tréninkům do okolních měst. Druhým faktorem, proč týmy trénují mimo Brno, je i vysoký nájem, který se pohybuje až kolem tisíce korun za hodinu a dokazuje to, že v Brně je opravdu nedostatek sportovních hal. Hala bude vhodná ale i pro ostatní míčové sporty jako je například basketbal nebo volejbal. Brněnský sport má dlouhodobou a úspěšnou historii, chceme proto v Brně kvalitní sportovní zázemí, a proto je nutné rozšiřovat další sportoviště. V nedávné době jsme otevřeli i první curlingovou halu v Brně,“ dodal Hladík.

Areál sportovní Městské haly Vodova momentálně tvoří dvě haly. Jedna má kapacitu 3000 sedících diváků, což z ní dělá největší sportovní halu v ČR, druhá disponuje místem pro 900 sedících diváků. Nová tréninková hala tak přispěje i k tomu, aby se ve zbývajících dvou halách mohlo konat více sportovních utkání. Na své si tak přijdou i sportovní fanoušci.