Sbírka dětských pyžamek pro hospitalizované děti v Dětské nemocnici FN Brno

Sbírka dětských pyžamek pro hospitalizované děti v Dětské nemocnici FN Brno

Město Brno ve spolupráci s Dětskou nemocnicí v Brně uspořádalo letos Sbírku dětských pyžamek.

Dětská pyžama o velikosti 40 – 178 cm bylo možné darovat buď na vrátnici Dětské nemocnice Brno, nebo na Magistrátu města Brna – Odbor zdraví.

A byla to jízda!

Původně jsme chtěli nasbírat  několik pyžamek pro Dětskou nemocnici, nakonec se jich podařilo vybrat tolik, že jsme jimi mohli vedle Dětské nemocnice podpořit i novorozenecká oddělení v Bohunicích, u Milosrdných bratří nebo na Obilním trhu, a dále také  dětské domovy nebo azylové domy pro matky s dětmi. V Dětské nemocnici z dodaných zásilek vytřídili 12 520 pyžam! 

Díky nasazení skupin i jednotlivců z Brna a dalších měst se podařilo předat plné auto pyžamek paní ředitelce FOD Klokánek BRNO.

Příběhy, které se skrývají za jednotlivými pyžamky jsou neskutečné. Zde alespoň několik z nich:

Do sbírky pyžamek se zapojily i vězeňkyně ze Světlé nad Sázavou, které pyžamka šily v rámci jejich učebního oboru.

Pyžamka šily i ženy v Katolickém domě v Křižanově na Vysočině.

S plným autem naloženým pyžamky přijela dárkyně až z Karviné. Měla jich dokonce ještě více, ale pro ty se našlo upotřebení přímo v Moravskoslezském kraji.

A sbíralo se ve velkém i v Brně. Kromě jednotlivců se výrazně zapojily i městské části.

„Do sbírky se u nás na základě facebookové výzvy zapojilo několik lidí a sešlo se nám přes 50 pyžamových souprav, dárci věnovali i ložní povlečení a ponožky. Někteří Slatiňáci dokonce pro účely této iniciativy koupili dětem pyžama úplně nová,“ popisuje sbírku ve Slatině místostarosta Martin Krytinář.

V Novém Lískovci se do sbírky zapojila radní městské části Hana Pospíšilová. Pyžamka se zde sbíraly i v místní lékárně. Několik stovek pyžamek přinesli i bohunický starosta Antonín Crha nebo kohoutovický starosta Jakub Hruška.

Do sbírky se zapojili i v Žabovřeskách. „Abychom našim občanům sběrné charitativní místo přiblížili, dohodli jsme se s naší příspěvkovou organizací Společensko-kulturní centrum Rubín, že právě zde se budou pyžamka sbírat. A naše žabovřeské maminky během 14 dnů přinesly 80 ks dětských pyžam, za to jim patří ohromné díky,“ popisuje sbírku v Žabovřeskách místostarosta Filip Leder.

A sbíralo se i v Líšni. „Sbírali jsme celý leden. Vybrali jsme téměř sto pyžam různých velikostí – od body pro miminka až po velikosti pro školní děti. Všechna pyžamka byla krásně vypraná, vyžehlená, některá dokonce úplně nová. Se sběrem pyžamek nám pomohla Nadace pro Radost – umožnila sběr ve svém sídle na ulici Horníkova,“ přibližuje průběh sbírky zastupitelka Líšně Eliška Vondráčková.

Moc děkujeme všem, kteří se do této sbírky zapojili, jste skvělí. Brno je boží!