SAKO Brno posílá půl milionu korun obětem přírodní katastrofy na Jižní Moravě. Nabízí lidi a úklidovou techniku

SAKO Brno posílá půl milionu korun obětem přírodní katastrofy na Jižní Moravě. Nabízí lidi a úklidovou techniku

Městská společnost SAKO Brno uvolňuje 500 tisíc korun na pomoc lidem zasažených přírodní katastrofou na Hodonínsku a Břeclavsku. Kromě toho do postižené oblasti vysílá posádky s úklidovou technikou.

„Společnost SAKO Brno nabídla okamžitě svojí úklidovou techniku a velkoobjemové kontejnery, se kterými už pomáhají přímo na místě v postižených obcích. Svoji pomoc koordinují přímo s místními starosty, záchranáři a hasiči,“ uvedl Petr Hladík, 1. náměstek brněnské primátorky.

Kromě technické podpory společnost SAKO Brno vysílá na místo i dobrovolníky z řad svých zaměstnanců.

Aktuálně organizujeme dobrovolnickou akci našich zaměstnanců. V první dny se zapojilo třicet lidí, kteří jeli o víkendu pomáhat s úklidem přímo do zničených obcí.
Osudy lidí zasažených včerejším tornádem a krupobitím nám nejsou lhostejné. Proto vysíláme techniku i lidi a přispíváme na finanční sbírku Diecézní charity Brno. Chceme svým dílem přispět k tomu, aby se život v těchto obcích co nejrychleji vrátil do normálního stavu. K finanční a materiálové podpoře vyzýváme také další firmy a společnosti z našeho města,“ říká Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno.

Další městské firmy se již zapojují.

„Stejnou částku jako SAKO Brno, tedy 500 tisíci korunami, přispěly také Teplárny Brno. Zaměstnanci Technických sítí Brno zase pomáhají s měřením statiky sloupů veřejného osvětlení v zasažených obcích. Lesy města Brna povezou v pátek do Hrušek kamion střešních latí,“ doplnil Hladík.

Peníze na pomoc lidem z Břeclavska a Hodonínska lze poslat na číslo účtu 4211325188/6800 s variabilním symbolem 2002, či dárcovskou DMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90 – podle zvolené částky.

Foto: Jan Grolich – hejtman Jihomoravského kraje