Mgr. Marie Jílková

Členka Rady městské části, členka městského výboru, členka výboru místní organizace

Marii Jílkové zastává pozici radní pro oblast sociální a zdravotní městské části Brno-střed, to zahrnuje sociálně-právní ochranu dětí, poskytování sociální práce a poradenství a péči o sociálně potřebné. Je na 10. místě kandidátky SPOLU do Poslanecké sněmovny. 

Profesně se pohybovala nejvíce ve veřejné správě, pracovala na Krajském úřadě Jihomoravského kraje, pro Masarykovu univerzitu v raných fázích připravovala projekt CEITEC. Působila také na Úřadu vlády a v Senátu. Věnovala se vzdělávání a osobnostnímu rozvoji manažerů a zaměstnanců v rámci pobočky mezinárodní firmy. 

Po zvolení do Poslanecké sněmovny se chce věnovat tématům, s kterými se setkává při každodenní práci radní největší brněnské městské části – zadlužení, exekuce, absence dostupného bydlení pro nízkopříjmové skupiny obyvatel. Jako v praxi problematický vnímá současný stav, kdy o přidělování dávek v hmotné nouzi rozhoduje Úřad práce. Chce prosadit, aby to byly zpět obce, které znají potřebné rodiny a budou rozhodovat o přidělení dávek.

Profile details