Novým předsedou KDU-ČSL se stal Jurečka. Hladík zůstává místopředsedou

Novým předsedou KDU-ČSL se stal Jurečka. Hladík zůstává místopředsedou

Lidovci mají za sebou mimořádný sjezd. Ten se konal v reakci na oznámení rezignace Marka Výborného po tragické rodinné události. Novým předsedou byl zvolen poslanec Marian Jurečka. Kromě předsedy se volili i zbývající členové předsednictva, kteří na sjezdu oznámili svou rezignaci. Na pozici 1. místopředsedkyně pokračuje senátorka Šárka Jelínková. Z řadových místopředsedů svou funkci obhájil také 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Hladík ve svém projevu akcentoval téma životního prostředí, které se mu podařilo prosadit mezi tři hlavní priority KDU-ČSL.

„Velmi si vážím podpory, kterou mi delegáti sjezdu vyjádřili. Je to obrovský závazek a děkuji všem 241 delegátům, kteří mi dali svůj hlas. Je to jasný vzkaz, že téma životního prostředí patří nadále mezi klíčová témata KDU-ČSL. Lidovci jsou zde pro rodiče, kterým není jedno, v jakém prostředí budou vyrůstat jejich děti a vnoučata. Musíme se tedy aktivně zasazovat o ochranu přírody, vodních zdrojů, čistého ovzduší a kvalitní zemědělské půdy a prosazovat trvale udržitelný rozvoj,“ uvedl staronový místopředseda Hladík, který má životní prostředí v gesci.

Hladík také ocenil pracovitost a lidský příklad bývalého předsedy Marka Výborného. Hladíka v předsednictvu doplnili další místopředsedové, kterými se stali Jan Bartošek, Tomáš Zdechovský a Ondřej Benešík.