Novým místostarostou Brna-sever je Daniel Kummer z KDU-ČSL

Novým místostarostou Brna-sever je Daniel Kummer z KDU-ČSL

Městská část Brno-sever má nového místostarostu, stal se jím Daniel Kummer z KDU-ČSL, který ve funkci nahradí svou stranickou kolegyni Miriam Kolářovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Daniel Kummer se stal neuvolněným místostarostou 6. listopadu. Uvolněnou členkou Rady městské části Brno-sever za KDU-ČSL zůstává nadále radní Marie Kselíková.

Daniel Kummer je stavební inženýr a doposud se věnoval realizaci dopravních a inženýrských staveb.

„Chci navázat na rozjetou práci své předchůdkyně. Budu se věnovat správě a údržbě budov sedmi základních a sedmnácti mateřských škol. Pokračovat budu v přípravě projektu na částečnou opravu ZŠ na náměstí Republiky a MŠ Kohoutova. Kromě školství budu mít na starost ještě sport, kulturu a rodinnou politiku. Úzce spolupracovat budu také s naší radní Marií Kselíkovou, která se stará o prostředí, ve kterém obyvatelé naší městské části žijí“ zdůraznil Kummer.

Marie Kselíková je uvolněnou členkou Rady městské části pro životní prostředí. Mezi její aktuální projekty patři především revitalizace Čertovy rokle na Lesné.

„Městskou část Brno-sever můžeme rozdělit do několika specifických čtvrtí. Považuji za důležité k nim přistupovat individuálně, protože lidé v těchto oblastech mají často rozdílné problémy i přístup k životu. Plánujeme obnovu a oživení Čertovy rokle. Podle plánu obnovy zeleně připravujeme stavbu lávky a obnovu všech rostlinných pater (bylin, keřů i stromů). Díky dotaci z magistrátu města Brna zde zajistíme také projekt na zadržování vody,“ představila své nejbližší plány Kselíková.