Na hřbitovy se může, o Dušičkách budou navíc otevřené déle

Na hřbitovy se může, o Dušičkách budou navíc otevřené déle

Přestože vládní opatření omezují pohyb lidí, brněnské hřbitovy budou nadále otevřeny. Během Památky zesnulých bude jejich otevírací doba rozšířena. Mimo ni budou hřbitovy přístupné klasicky v čase od 7 do 18 hodin.

„Od čtvrtku 29. října do pátku 6. listopadu rozšíříme otevírací dobu na brněnských hřbitovech. Na Ústředním hřbitově a hřbitově v Židenicích bude otevřeno od 7 do 19 hodin a na ostatních brněnských hřbitovech od 7 do 21 hodin. Chceme, aby se návštěvy hřbitova co nejvíce rozmístily v daném čase. Zároveň žádáme návštěvníky, aby dodržovali na hřbitovech všechna důležitá epidemiologická opatření. Především, aby se na hřbitovech pohybovali s nasazenými rouškami a v doporučených rozestupech,“ upřesnil Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

Zároveň doporučil, aby lidé kvůli zhoršující se epidemiologické situaci nespojovali cesty na hřbitov s návštěvami svých blízkých.

„Kontakt s našimi blízkými je důležitý, ale pokud to není nezbytně nutné, doporučuji v těchto dnech namísto fyzických návštěv kontaktovat své nejbližší telefonicky nebo přes internet,“ dodal Hladík.