Máte doma předškoláka? Nepodceňte nástup dítěte do první třídy. Brno vypsalo sérii seminářů pro rodiče budoucích prvňáčků

Máte doma předškoláka? Nepodceňte nástup dítěte do první třídy. Brno vypsalo sérii seminářů pro rodiče budoucích prvňáčků

S příchodem nového roku začínají rodičům budoucích prvňáčků starosti nejen s výběrem vhodné základní školy pro své dítě, ale také s tím, zda je dítě na vstup na základní školu dostatečné připraveno. Město Brno díky finanční podpoře Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání uskuteční osm odborných seminářů, které rodičům pomohou v tomto důležitém životním milníku. Semináře se kvůli epidemiologické situaci uskuteční online v lednu, únoru a březnu. 

„Základní škola zásadně ovlivní život každého člověka, je proto důležité vstup na ni nepodcenit. Spolupracujeme s řadou zkušených lektorů, dětských a školských psychologů, kteří se během seminářů zaměřují na úskalí spojená s nástupem dětí do první třídy. Může jít o problematiku neklidných a hyperaktivních dětí nebo obecně o školní zralost a připravenost dětí na systematické vzdělávání. Rodiče si tak například mohou lépe vyhodnotit, zda jejich dítě potřebuje odklad školní docházky či nikoliv. Semináře vypisujeme již po páté a každý rok jsou velmi oblíbené. Rodiče si pochvalují zejména možnost se na cokoliv přímo během semináře zeptat,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. 

Kvůli epidemiologické situaci budou semináře probíhat online v prostředí Microsoft Teams. 

„Letos jsme se rozhodli uskutečnit 8 seminářů. Bohužel i tento rok on-line, což nám ale umožňuje rozšířit kapacity na jednotlivé semináře. Zájemci o seminář se musí dopředu registrovat na adrese map2.brno.cz v sekci určené pro hosty. Na každý seminář se může přihlásit až 70 uživatelů. Výhodou online semináře také je, že rodiče mohou pokládat dotazy během přednášky přímo do chatu a lektorky jim mohou odpovědět i zpětně,“ doplnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.