Co se povedlo

Úvod / Co se povedlo

Brno je město zázraků. Malých i velkých. V této mapě Vám chceme postupně představit malé i větší zázraky, na kterých se podíleli naši představitelé v městských částech nebo na velkém městě. Jsou jich stovky a všechny vám chceme ukázat. Tady jsou první z nich

A jestli máte tip na nějaký další, klikněte na NÁPADY PRO BRNO a pošlete nám ho.

Prosazení Seniorbusů a navyšování jejich počtu

Hlinky 64/151, Brno-střed

Seniorbusy jsou dalším volebním slibem, který jsme v tomto volebním období splnili. A nejen to, tahle služba se stala velice oblíbenou, a tak skoro každý rok, podle toho, jak roste poptávka, usilujeme o nákup dalšího vozu, aby naši senioři měli ty nejlepší možnosti dopravy.

Rekonstrukce riviéry

Bauerova 322/7, Brno-střed

Betonové bazény na Riviéře už začaly prosakovat. Již tuto sezonu budou bazény mí nerezové vany. Můžete se také těšit na nový tobogán, skluzavky a další zábavní atrakce. Nyní bude Riviéře koupaliště vhodné pro celou rodinu.

Dostupné bydlení pro mladé

Brno-Černovice 618 00

Ceny bydlení rostou a pro mladé lidi, je hodně obtížné dostat se k vlastnímu bydlení. Pravidla pro poskytování hypoték se zpřísňují. Proto jsme zavedli družstevní bydlení, které dává mladým lidem možnost dosáhnout na vlastní byt. Registrace do systému začíná už prvního října.

Rekonstrukce škol

Bednářova 28, Brno-jih

V roce 2015 bylo na rekonstrukce škol vyčleněné pouze 30 milionů korun. Nám se podařilo tuto částku navýšit na 200 milionů korun a od roku 2016 každý rok investujeme do oprav škol tuto částku. V roce 2018 opravujeme celkem 43 škol.

Odstranění bariér ve městě

Husova 5, Brno-střed

Město Brno je plné různých překážek, které brání seniorům, vozíčkářům, maminkám s kočárky a dalším v jednoduchém pohybu. Na popud našeho lídra Petra Hladíka vznikl v tomto období takzvaný Poradní sbor pro bezbariérové město, který začal na základě podnětů od lidí tyto překážky odstraňovat. 

Rekonstrukce polikliniky Lesná

Halasovo nám. 597/1, Brno-sever

Poliklinika na Lesné desítky let chátrala, teď se dočká rekonstrukce. Služby pacientům zde poskytuje 40 lékařů. Stavět se již začalo, hotovo bude do konce roku. Rekonstrukce vyjde na 127 milionů korun.

Více parkovacích míst u škol

Blažkova 21/9, Brno-sever

U více než dvaceti škol ve městě Brně jsme vybudovali parkovací místa typu Kiss and Ride. Tato parkoviště jsou určena pro rodiče, kteří vozí své děti do školy a potřebují před školou zaparkovat jen na nezbytně nutnou dobu. V časech, kdy škola je zavřená, fungují místa jako běžná parkovací stání.

Nové bytové domy na Vojtově ulici

Vojtova, Brno-střed

Podařilo se nám prosadit 113 nových bytů v centru Brna. Ve dvou nově vybudovaných bytových domech na ulici Vojtova najdou bydlení především senioři a mladé rodiny a nové prostory budou sloužit i pro pečovatlskou službu a knihovnu.

Rekonstrukce sociálních zařízení v MŠ Velkopavlovická

Velkopavlovická 15

I Vinohrady si zaslouží mít modernější a hezčí prostředí mateřských škol. Proto jsme dotací z magistrátu přispěli na rekonstrukci sociálních zařízení na MŠ Velkopavlovická.

Výstavba přístavby ZŠ Vejrostova

Vejrostova 1066/1

Vejrostka bude mít nový pavilon a práce už probíhají. Jedná se jednu z významných celobrněnských investic, která se nám podařila prosadit. Kapacita školy se rozroste o 180 dětí z prvního stupně.

Nový pavilon u ZŠ Vejrostova v Bystrci

Vejrostova 1066/1

Cesta do školy by dětem neměla zabírat příliš mnoho času. Nový pavilon ZŠ Vejrostova nabídne nových 180 míst a zkrátí tak dětem cestu za vzděláním.

Nové prostranství před ZŠ Vedlejší

Vedlejší 655/10

Na úpravu prostranství před ZŠ Vedlejší v Bohunicích půjde více než 6 milionů. S pracemi se začalo o letošních prázdninách.

TJ Sokol Řečkovice - dotace na podlahy a obložení stěn tělocvičny

Vážného 2/19

Sokolové v Řečkovicích toužili po nové podlaze a obložení v jejich tělocvičně. Naši představitelé se jim rozhodli pomoct a zasadili se o přidělení dotace na tyto práce.

Vytvoření technické mateřské školy na MŠ G. Preissové 8

Gabriely Preissové 8

Podporujeme technické vzdělávání a manuální zručnost už u těch nejmenších. Díky aktivitě našeho náměstka Petra Hladíka a spolupráci s VUT rozjela výuka technické vzdělávání v 11 mateřských školách. V letošním roce se k projektu přidaly další školky. Pokračovat v prosazování technického vzdělávání chceme i dále na základních školách.

Spolek Hroch - dotace - pálkařská hala

ulice Veslařská

Areál Hrochů v Komíně nabízí perfektní zázemí pro nejrůznější aktivity. Rozhodli jsme se jim pomoci mít také ve vylepšení jejich kryté pálkařské haly.

Vytvoření technické mateřské školy na MŠ Jihomoravské nám. 5

Jihomoravské náměstí 5

I školka ve Slatině se zapojila do výuky technického vzdělávání, které prosazujeme. Chceme, aby děti měli k technice, vědě a řemeslům pozitivnější vztah než doposud.

Plánovaná nová budova v MŠ Sýpka

Sýpka 695/26

Další tři nové třídy mateřské školky přibudou v městské části Brno-sever. Právě probíhá stavba za 44 milionů, o kterou se výrazně zasadili naši zástupci na magistrátu i v městské části. Hotovo by mělo být již na začátku školního roku 2018/2019.

FC Svratka - dotace - oplocení hřiště v Komíně, oprava opěrných zdí

Svratecká 198/11

Fotbalistům FC Svratka jsme vyhověli v žádosti o dotaci na oplocení hřiště a opravu opěrných zdí v Komíně

TJ Komín - rekonstrukce 4 volejbalových kurtů

Svratecká 11

Ne každý za sportem vidí obrovské a megalomanské projekty. Důležité je myslet na všechny, proto jsme v městské části Komín nechali zrekonstruovat čtyři volejbalové kurty.

Kamerový systém na stadionu v Srbské

Srbská 47a

Po kamerovém dohledu je čím dál větší zájem. V Brně je kamer poměrně málo a veřejnost si žádá další. V okolí fotbalového stadionu často dochází k incidentům, které zůstanou neobjasněny. Proto jsme podpořily nainstalování bezpečnostních kamer právě sem.

Podpora uspořádání Mistrovství Evropy v malém fotbale v Brně

Sportovní 559/2A,

Víte, že Česká republika je úřadujícím mistrem světa v malém fotbale? A víte, že předtím než se tak stalo se konalo mistrovství Evropy v tomto sportu v Brně? Tam to pro naše tehdy až tak dobře nedopadlo. Ale my děkujeme naším představitelům, kteří nám umožnili tyto perfektní zážitky zažít na vlastní kůži.

Plán nového 25m bazénu za Lužánkami

Sportovní 486/6

Nové parádní wellness centrum. Opravujeme brouzdaliště a šatny a v příštím roce začneme stavět nový 25 m dlouhý bazén. Plavci za Lužánkami tak budou mít mnohem lepší podmínky pro trénink.

Plán - Wellness centrum za Lužánkami

Sportovní 486/4

Objekt bazénu za Lužánkami postupně modernizujeme. V tomto roce tam rekonstruujeme malé brouzdaliště a šatny. Kromě toho však v objektu budujeme také nové wellness centrum.

Rekonstrukce varny v MŠ Slavíčkova

Slavíčkova 53/1

Brno-sever je městskou částí, kde v posledních letech proběhlo nejvíc rekonstrukcí škol a školek. Z nové varny se mohou radovat například na MŠ Slavíčkova.

Projekt nové školky v Soběšicích

Síčka

Jenom v roce 2017 jsme otevírali 4 nové školky. Díky naší skvělé prorodinné politice, ale dětí v Brně mírně přibývá a proto bude v následujích letech rozšířena také kapacita školky v SOběšicích na 75 dětí.

Vybudování nového schodiště k bytovému domu Rolnická 9

Rolnická 9, brno

V Bohunicích se starosta opravdu stará a bytový dům Rolnická 9 má zbrusu nové schody.

Rekonstrukce sociálních zařízení v MŠ Prušánecká

Prušánecká 4204/8

Ve Vinohradech jsme sice v opozici, ale přesto se i tam snažíme zlepšovat věci. Mateřská škola Prušánecká díky našim politikům na magistrátě má nové sociální zařízení.

Zateplení úrazové nemocnice

Ponávka 139/6

Moderní oddělení urologie a endoskopie bychom už měli díky skvělé aktivitě našeho lídra Petra Hladíka. Teď Úrazovku čeká zateplení budovy v ulici Ponávka, aby i provoz nemocnice byl více hospodárný.

Nové oddělení urologie v Úrazové nemocnici

Ponávka 139/6

Úrazovka se po mnoha letech dostala do kladných čísel a prokázala, že pro brněnské zdravotnictví je nepostradatelná. A teď navíc má nové moderní oddělení urologie s kapacitou 20 lůžek.

SK Žebětín - dotace - rekonstrukce a dostavba šaten

Pod kopcem 940/12

Žebětín je pro sport jako stvořený. Jejich sportovní klub proto nové šatny na sto procent využije správně.

Plánovaná rekonstrukce bazénu v ZŠ Pastviny

Pastviny 70

V Brně máme několik škol, které disponují plaveckým bazénem a každý z těchto bazénů potřebuje rekonstrukci. Další, na který se chystáme po úspěšně rekonstrukci Riviéry, je bazén na ZŠ Pastviny.

Family-friendly community - Brno-sever

Okružní 21

Prostory bývalé klubovny, kterou jsme zrekonstruovali nabízeli perfektní zázemí pro zřízení dalšího Senior a family-pointu ve městě Brno, tak jsme toho využili a udělali jsme dobře. Každý den je tady narváno.

Modernizace klubovny na Lesné

Okružní 21

Jedná se o jeden z našich předvolebních slibů v roce 2014 v městské části Brno-sever. Klubovna je nyní v novém a těší se velkému zájmu z řad veřejnosti. Nabízí krásné prostory pro nejrůznější typy akcí.

Vybudování visutého spojovacího krčku mezi školními budovami a rekostrukce budovy na Obřanské

Obřanská 7

Finanční prostředky do školství jsme výrazně navýšili, i proto tolik škol v posledních letech prochází nějakou rekonstrukcí či přístavbou. Výjimkou není ani škola v Maloměřicích.

Tatran Bohunice - rekonstrukce plynové kotelny na sport. Hale

Neužilova 201/35

Ve sportovní hale tatranu Bohunice jsme museli vyměnit plynové kotle. Tato drobná práce možná nejde tolik vidět, je ale stejně potřebná, jak různé jiné megalomanské projekty.

Hřiště na náměstí Svornosti

Náměstí Svornosti

Žabiny v letošním roce inestovaly nejvíce v historii. Nemalé sumy zde šly právě do rekonstrukce a výstavby sportovišť. Hřiště na náměstí Svornosti je tak jen jedním z dílků mozaiky.

Zřízení funkce bytového ombudsmana

Malinovského náměstí 3

Brno má ve správě téměř 30 tisíc bytů. O většinu z nich se starají městské části a téměř každý týden se objeví několik žádostí nebo stížností od nájemníků městských bytů. Jejich problémy nyní již řeší bytová ombudsmanka. Chceme tu být pro lidi a tohle je skvělá možnost, jak vyslechnout všechny.

Oprava spojovacího krčku mezi EKO gymnáziem a ZŠ Labská

Labská 27

V letošním roce probíhají práce u základní škole v Labské ulici. Výsledkem těchto prací bude spojovací krček mezi budovami školy, který studentům i pedagogům ulehčí jejich pohyb mezi učebnami.

Rekonstrukce sociálních zařízení MŠ Labská

Labská 268/7

Školní budovy ve Starém Lískovci se v posledních letech docela proměnily. Je to totiž práce našeho místostarosty Jiřího Dvořáčka.

TJ Stadion Brno - dotace - chladící technologie

Křídlovická 32

Stadion Brno se poměrně dlouho věnuje krasobruslení, jejich ennápadný zimní stadion v Křídlovické ulici je pro ně klíčový a nyní se zde mohou těšit z kvalitnějšího ledu díky moderním chladícím technologiím.

Rekonstrukce dvorany, pamětní síně, atd TJ Sokol I

Kounicova 22

Sokolové byli významnou silou při znovuobnovení republiky, nedávno jsme si také mohli vychutnat všesokolský slet v Praze. Sokolové mají obrovskou historii, a proto jsme je rádi podpořili v jejich snaze o rekonstrukci jejich pamětní síně.

Stavební uzávěra v lokalitě Kostelíček

Kostelíček brno

Malebná lokalita Kostelíček v Líšni mohla být narušena zástavbou, díky ale snahám našim představitelům v Líšni ve spolupráci s magistrátem, se docílilo toho, že v této lokalitě se v nejbližší době stavět rozhodně nebude

Oprava fasády Dělnického domu

Jamborova 3323/65

Podařilo se nám přiložit ruku k dílu při rekonstrukci fasády dělňáku v Židenicích.

Sdílené bydlení zdravotních sester Kobližná a Zámečnická

Zámečnická

Zdravotních sester je i v Brně poměrně málo a nemocnice si často lámou hlavu nad tím, jak je přitáhnotu zrovna k sobě. Město přišlo se zajímavou nabídkou. Nabízí sestrám společné byty za snížený nájem. A na zájem z řad sestřiček si rozhodně nemužou stěžovat ani nemocncie ani město.

Rekonstrukce rozvodů ,soc.zařízení, kuchyně v MŠ Herčíkova 12

Herčíkova 12

Královo Pole je plné starých budov, které si zasluhují rekonstrukci. Pokud se jedná o školu, není na co čekat, a tak ve spolupráci s naší místostarostkou jsme se zasadili o rekonstrukci sociálních zařízení a kuchyně na MŠ Herčíkova.

Rekonstrukce odkaliště Hády - Hapalův Park

Hády

Již v tomto roce se začalo pracovat na největším parku v Brně. Nevyužívané území bývalého odkaliště Hády bude jedním z nejlepších míst, kam se nejen Líšňáci, ale všichni Brňáci mohou vydat za odpočinkem a přírodou. Nový park se bude jmenovat Hapalův park. Park vzniká díky skvělé spolupráci studentů, vedení města a Tepláren Brno.

Naplánovaná oprava Arnoldovy vily

Drobného 299/26

I přes nutnou údržbu vila bohužel stále chátrá. Už to s ní ale vypadá velmi dobře, díky aktivitě Petra Hladíka a Miriam Kolářové bude tato krásná secesní vila zachráněna. Nyní se zpracovávvá projektová dokumentace a jedná se s norskými fondy o financování této rekonstrukce.

Rekonstrukce kotelny v MŠ Žabka

Drdy 547/25

Žebětín se nachází téměř za sedmero horami a sedmero řekami, ale i přesto tam díky našemu úspěšnému starostovi enní dětem zima. V tamní mateřské škole je totiž hřejí zbrusu nové kotle.

Semináře pro rodiče předškolních dětí

Dominikánské náměstí 1

To máte výběr školy, zápisy, nákup pomůcek a spostu dalších věcí, když vypravujete dítě do první třídy. Proto jsme pro rodiče zřídily semináře, které pravidelně pořádáme v březnu. O semináře je enormní zájem, dokonce jsme museli na některých seminářích zvýšit kapacitu.

Snaha o výstavbu parkovacího domu u dětské nemocnice

Černopolní

Parkování u dětské nemocnice je v katastrofálním stavu už 20 let. Nikdo s tím do dneška nic nedělal. Petr Hladík se rozhodl na vlastní pěst napsat dopis nejprve jednomu ministrovi, poté dalšímu, až se mu podařilo se s ministerstvem domluvit na výstavbě parkovacího domu. Nyní probíhá vyřizování administrativních záležitostí a poté se už začne stavět.

Olympijský festival na Výstavišti

Výstaviště Brno

Jedna z největších akcí roku by se neobešla bez naší koordinace s krajem a Českým olympijským výborem. Byl to parádní zážitek, za kterým se vydalo téměř 200 tisíc lidí. Ze všeho nejvíce si akci užili děti, a to je dobře.

Rekonstrukce školní kuchyně ZŠ Bosonožská

Bosonožská 9

ZŠ Bosonožská se mění skoro před očima. Zasloužili jsme se i díky našemu místostarostovi o rekonstrukci tamní školní kuchyně. Kvalitní prostředí se určitě musí projevit i na větší chuti do jídla.

DPS Bedřichovická - Slatina

Bedřichovická

Ve Slatině už se schyluje k výstavbě nového domu s pečovatelskou službou. Stále se snažíme o zabezpečení kvalitního života našich seniorů, protože právě oni mají největší zásluhy na tom, že je Brno boží město.

Plánovaná rekonstrukce bazénu v ZŠ Arménská

Arménská 573/21

Výuka plavání je už pro žáky základních škol povinná. V Brně máme to štěstí, že v některých školách jsou bazény a děti tak za plaváním nemusí cestovat. Řada z nich je však ve stavu, kdy si vyžadují rekonstrukci. Na ZŠ Arménská pracujeme na tom, aby nový bazén byl moderní a v nerezových materiálech.

Zateplení bazénu Ponávka

Ponávka 808/3

Spousta objektů ve městě je starých a energeticky nehospodárných, což město stojí miliony korun na ročních nákladech. My jsem se rozhodli, že začneme budovy zateplovat. Jednou z takových budov je i bazén Ponávka.

FC Medlánky - dotace na dokončení stávajícího objektu sauny a šaten

Hudcova 81/35

Medlánečtí fotbalisté získali díky naší podpoře parádní dotaci. Na nové šatny a saunu, kterou jistě využijí po náročném tréninku.

Rekonstrukce přírodovědné stanice Kamenačky

Kamenačky 4371/4a, Židenice

Našim představitelům v Židenicích se podařilo za výrazné finanční pomoci kraje vyjednat opravu Přírodovědné stanice. Děti tak mohou navštívit rozsáhle expozice plazů a dalších živočichů v krásném moderním prostředí.

ZŠ Bakalovo nábřeží - vybudování nových prostor a odborných pracoven

Bakalovo nábř. 8, Brno střed

Pomohli jsme jedné z největších základních škol v Brně k novým učebnám a sociálním zařízením. Navíc se nám to povedlo v rekordně nízkém čase. Investice, která vyšla na necelých 4,5 milionů byla realizována pouze za 9 měsíců.

Oprava střechy v MŠ Zeiberlichova

Zeiberlichova 72/49, Brno sever

Výborná spolupráce našich politiků vedla k tomu, že ZŠ Zeiberlichova v Soběšicích se dočkala nové střechy i nového nátěru.

Rekonstrukce polikliniky Zahradníkova

Zahradníkova 494/2, Brno střed

Rekonstrukce polikliniky je dlouholetý projekt, který jsme rozpohybovali. Krásné nové fasády si musel všimnout snad každý, ještě však jsou před námi vnitřní prostory.

Sanace vlhkosti ZŠ Vranovská

Vranovská 17, Brno sever

Suterénní prostory ZŠ Vranovská byly v hrůzostrašném stavu. Plíseň a vlhkost byla snad všude. Proto jsme se zasadili o to, aby se celá budova obřezala a sanovala a suterénní prostory měly tak lepší využití.

Zabránění nekoordinované a masivní výstavbě nad poliklinikou Viniční

Viniční 4049/235, Vinohrady

Vinohrady jsou městskou částí s velkým počtem obyvatel koncentrovaných na jednom místě. Jakoukoliv další výstavbu musí doprovázet vybudování dostatečné dopravní infrastruktury a občanské vybavenosti.

Rekonstrukce hasičské zbrojnice

Tuřanka 1283/7, Slatina

Podpořili jsme rekonstrukci hasičské zbrojnice ve Slatině., aby i ochránci našich životů měli kvalitní zázemí.

Vybudování denního centra pro seniory Táborská

Táborské 171, Židenice

Velký podíl mají lidovečtí představitelé na zřízení Denního centra pro seniory v Židenicích. Každý den je pro seniory připraven pestrý program.

Rekonstrukce OC Kavkaz a okolního prostoru

Švermova 699/9, Bohunice

Prostranství u zastávky Švermova dostane novou podobu. Jedno z nejméně přitažlivých míst v Bohunicích proměníme v místo, které bude lákat k posezení a odpočinku.

Zateplení dětské skupiny Stamicova

Stamicova 11, Kohoutovice

Snažíme se být ekologicky hospodární, proto jsme se zasadili o zateplení dětské skupiny v ulici stamicova v Kohoutovicích

Ponechání hřiště na malý fotbal za Lužánkami

Sportovní 559/2A, Královo Pole

Za Lužánky jsme dostali Mistrovství Evropy v malém fotbale. Hřiště, které jsme tam museli na akci nainstalovat jsme odkoupili pro brněnské kluby a veřejnost.

Nová LED tabule na plaveckém stadionu za Lužánkami

Sportovní 486/4, Královo Pole

Na plavecký stadion Lužánky jsme pořídili novo LED tabuli, která je připravena pro mezinárodní závody. Jako první se z ní mohli těšit účastníci Olympiády dětí a mládeže v roce 2017

Nové parkoviště při ul. Spodní pro cca 120 aut

Spodní, Bohunice

Náš starosta v Bohunicích se zasadil o navýšení parkovacích míst v Bohunicích o 120 míst. Kdo někdy zkoušel zaparkovat v Bohunicích uzná, jak důležitý to byl krok.

Rekonstrukce domů Slovinská 39 a 41

Slovinská 39, Královo Pole

V oblasti bydlení jsme se podíleli na rekonstrukci stovek stávajících bytů a bytových domů. V Krpoli se jedná o bytové domy na ulici Slovinská.

2 nové tělocvičny ZŠ Sirotkova

Sirotkova 371/36, Žabovřesky

Stavbě byla odebrána přislíbená dotace z ministerstva. Díky rychlé komunikace mezi našimi komunálními politiky jsou však nové tělocvičny v Žabinách už téměř hotové.

Nová MŠ Slatina

Přemyslovo náměstí 1, Slatina

Ve Slatině na Přemyslově náměstí jsme vybudovali novou třídu pro 25 dětí v mateřské škole. To jistě uvítají mladé rodiny, které se do Slatiny hojně stěhují.

Nová moderní pracoviště v Úrazové nemocnici

Ponávka 139/6, Brno střed

Rekonstrukce druhého nadzemního podlaží přinese nová odborná pracoviště endoskopie a urologie. Bez Úrazovky se Brno neobejde. Za pár let se ÚN dočká také nového moderního pavilonu.

Nová MŠ Komín Pastviny

Pastviny 7, Komín

Novou školku v Komíně jsme postavili z takzvaných modulů, školka se tak dá rozebrat a složit v případě potřeby zase na jiném místě.

Výstavba nového víceúčelového hřiště u ZŠ Otevřená

Otevřená 20a, Žebětín

Žebětín se pod rukama našeho starosty rozrůstá mílovými kroky a nové hřiště si jistě zasloužil.

Nový senior point na Lesné

Okružní 21, Brno sever

Podporujeme aktivní život seniorů, třeba zřizováním Senior pointů. Ten na Lesné je v krásném zrekonstruovaném prostředí a těší se velkému zájmu.

Rekonstrukce společenského centra

Odbojářská 1127/2, Bystrc

Podíleli jsem se na rekonstrukci společenského centra v Bystrci. Investice se vyšplhala na 17 milionů, ale už nyní má budova nové zateplení, nové inženýrské sítě nebo osvětlení. A slouží Bystrčákům tak, jak se od ní očekává.

Vytvoření dětské skupiny Zahradníkova

Nerudova 7, Brno střed

Podporujeme soulad pracovního a rodinného života obyvatel města. Dětská skupina Zahradníkova poskytuje 24 míst pro děti od 1 roku až do čtyř let už od 2. ledna 2017.

Oprava fasády a sociálních zařízení v ZŠ Náměstí Republiky

nám. Republiky 1536/10, Brno sever

Školská zařízení v městské části Brno-sever prošla za poslední roky výraznými změnami. Školu na Náměstí Republiky jsme nechali udělat novou fasádu, sociální zařízení a zbavili ji vlhkosti.

Zbudování work-outového hřiště na Mlýnském nábřeží

Mlýnské nábřeží, Maloměřice

Workoutové hřiště je taková venkovní posilovna. V posledních letech je o tyto posilovny obrovský zájem. Jsme rádi, že se našim představitelům podařilo jednu takovou vybudovat i v Maloměřicích.

Nová střecha na nejstarším kině na Moravě – Lucerna

Minská 19, Žabovřesky

Kromě udržování sportovišť v Žabovřeskách jsme také nezapomínali na kulturu. A podařilo se nám dát nejstaršímu kinu na Moravě novou střechu.

Parkování K+R Milénova

Milénova 808/14, Brno sever

Kiss and Ride parkoviště jsou základem pro bezpečnost našich dětí při cestě do škol. Také napomáhají plynulosti provozu.

Budování Singletrailů v Marianském údolí

Mariánské údolí, Líšeň

Single traily jsou skvělým počinem, který dokáže oddělit cyklisty a chodce. Tyto lesní stezky mají své kouzlo a do Mariánského údolí se parádně hodí

Rekonstrukce MŠ Letní

Letní 3/1352, Židenice

Nejstarší mateřská školka v Židenicích se také dočkala své rekonstrukce. Nechali jsme zvýšit kapacitu, opravit střechu a interiér.

Otevřena nová pobočka knihovny Jiřího Mahena

Kytnerova 563/1a, Medlánky

Medlánky byly poslední městskou částí v Brně, která ještě neměla pobočku Knihovny Jiřího Mahena. I my jsme byli u toho, aby tomu už nadále tak nebylo.

Rekonstrukce veřejného prostranství u restaurace Don

Kurská 642/5, St. Lískovec

Ve Starém Lískovci jsme se podíleli na zvelebení veřejného prostranství před restaurací Don. Místo tak je už několik let příjemné a upravené.

Oprava Tyršovy ZŠ Kuldova

Kuldova 734/38, Židenice

Oprava fasády Tyršovy ZŠ Kuldova není jednoduchá, jedná se totiž o chráněnou funkcionalistickou památku. Díky dobré komunikaci našich politiků s Ministerstvem kultury se však všechno podařilo a nová fasáda bude již brzy.

Nové workoutové hřiště při ul. Královopolská

Královopolská, Žabovřesky

V Žabovřeskách se pro sport za poslední 4 roky udělalo hodně práce. Jedním z menších, ale milých počinů, je vybudování workoutového hřiště při ulici Královopolská.

Nový sportovní areál s tartanovou dráhou na ZŠ Kneslova

Kneslova 697/28, Černovice

V Černovicích jsme podpořili rekonstrukci hřiště u ZŠ Kneslova. Hřiště teď má moderní tartanovou dráhu.

Rekonstrukce fotbalového hřiště při ZŠ Horácké náměstí

Klajdovská 1050/28, Řečkovice

Fotbalové hřiště bylo namísto trávy často pokryto blátem. Nyní získalo nový umělý povrch. Dopoledne slouží hřiště školám, odpoledne je otevřené kroužkům i veřejnosti. Možná se tu budou hrát i fotbalové zápasy nižších soutěží, hřiště má totiž požadované parametry.

Nová MŠ Bystrc Kamechy

Kavčí 3, Bystrc

Na sídlišti Kamechy se dnes odpoledne otevřela nová mateřská škola, kterou se podařilo postavit za méně než jeden rok. Pomohla vyřeši tproblém s nedostatečnou kapacitou školek v této části města. Otevřelo se 6 tříd pro celkem 168 dětí.

Nové hřiště a tělocvična v ZŠ Kamenačky

Kamenačky 3591/4, Židenice

Žáci základní škola Kamenačky mohou nově využívat hřiště s umělým povrchem nebo opravenou tělocvičnu. Rekonstrukce vyšla na 12 milionů korun, podařilo se jí spolufinancovat s EU. Zázemí školy v současné době využívá 370 dívek a chlapců.

Rekonstrukce ZŠ Jana Broskvy

Jana Broskvy 388/3, Chrlice

Základní škola v Chrlicích se díky podpoře z magistrátu dočkala opravy. Žáci tak mohou využívat nejen nové podlahy, ale radost jim udělalo nové obložení tělocvičny.

Rekonstrukce školní kuchyně v ZŠ Jana Babáka

Jana Babáka 1960/1, Žabovřesky

Investice do nové kuchyně v ZŠ Jana Babáka se vyšplhala na 15 milionů korun. Umožnila navýšit kapacitu obědů. A také jsme díky tomu začali spolupracovat s pečovatelskou službou, které nyní škola také dodává obědy, a to i o víkendech.

Vybudováno centrum volného času Jabloňka

Jabloňová, Medlánky

Medlánky mají od roku 2016 také svoje centrum volného času. Určeno je všem od dětí až po seniory. My děkujeme našemu radnímu Gustovi Dobešovi, že dobrou věc podpořil.

Zřízení Seniorpointu

Horova 77, Žabovřesky

Oblíbený Senior point je už i v Žabovreskách. Jsme pro aktivní a důstojné stárnutí našich nejstarších obyvatel.

Renovace výtahů na poliklinice Horníkova

Horníkova 2485/34, Líšeň

Brněnské polikliniky jsou pro nás nepostradatelné. Rekonstruujeme většinu z nich. Na poliklinice Horníkova jsme se zasadili o renovaci tamních výtahů.

Revitalizace zahrady MŠ Herčíkova 12

Herčíkova 12, Královo Pole

Pro malé děti je v tak obrovském městě jako je Brno často málo vhodného a upraveného prostoru. Proto jsme se u mnoha mateřských škol zasadili o rekonstrukci jejich zahrad. Jednou z nich je zahrada u MŠ Herčíkova.

Oprava zateplení bytových domů Dunajská 37 – 45 a kompletní oprava a zasklení balkonů

Dunajská 37, St. Lískovec

Díky aktivitám našeho místostarosty ve Starém Lískovci prošly bytové domy na ulici Dunajská nově zateplené a mají opravené a zasklené balkóny.

Nová MŠ Žebětín pro 50 dětí

Drdy 25, Žebětín

Nově otevřená mateřská škola v Žebětíně. Rodiče, kterým se nepodařilo umístit ratolesti přímo v žebětínské školce, je museli až donedávna dovážet do vzdálených mateřských škol. Mateřská škola má dvě třídy, vznikla tak nová místa až pro 50 dětí.

Nový DPS Mlýnská/Čechyňská

Čechyňská 15, Brno-střed

Otevřeli jsme již padesáty dům s pečovatelskou službou.Jeho součástí je dvacet dva bytů, z nichž čtyři jsou bezbariérové. Standard tohoto bydlení je ještě o kousek vyšší,než mají podobné domy například ve Vídni v Rakousku. V Brně máme více jak tisícovku bytů, které jsou určeny seniorům.

Oprava chátrající kaple v Žabovřeskách

Burianovo nám. 1658/1, Žabovřesky

Díky našemu místotstarostovi se v brněnských Žabovřeskách na opravila kaple na Burianově náměstí. Kaple svatého Václava dostala nové varhany, rekontruovalo se také topení a osvětlení. Na opravu přispěl 5 miliony magistrát, městská část přispěla 1 milionem. Novorenesanční kaple,navržena v roce 1906, zůstane po rekonstrukci zachována se všemi detaily.

Zateplení ZŠ Bosonožská, oprava střech, výměna oken, dveří

Bosonožská 381/9, Starý lískovec

Základní škola Bosonožská je už dost stará budova, do které zatékalo. Postarali jsme se o novou střechu, zateplení budovy a výměnu oken i dvěří.

Parkování K+R Blažkova

Blažkova 21/9, Brno sever

Blažkova je další školou v městské části Brno-sever, kde jsme zřídili bezpečná parkovací místa pro rodiče s dětmi. Takových míst jsme v Brně jen za poslední rok vytvořili přes dvacet.