Maloměřičtí se dočkají nového sběrného střediska odpadů

Maloměřičtí se dočkají nového sběrného střediska odpadů

Nové sběrné středisko v městské části Maloměřice a Obřany vznikne na ulici Slaměníkova. Napomůže tak k ekologické likvidaci odpadu a usnadní lidem třídění odpadu v této městské části. V současnosti je ve městě 37 sběrných středisek a další 4 střediska se připravují.

„Efektivní nakládání s odpadem musí být hlavním cílem dnešní společnosti. V samotném důsledku vlastně není nic odpad a vše se dá nějakým způsobem znovu využít. Snažíme se také co nejvíce usnadnit přístup a možnosti občanům Brna. V Maloměřicích doposud žádné sběrné středisko odpadů není,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík.

V městské části Brno – Maloměřice sběrné středisko odpadů nefunguje od roku 2010 z důvodu, že vjezd do bývalého střediska vedl přes soukromý pozemek. Lidé do bývalého střediska Slaměníkova ročně odevzdali 400 tun odpadů.

„V ulici Slaměníkova vznikne sběrné středisko odpadů na místě současného parkoviště. Prostor bude oplocen a vybaven dvěma branami. Velikost střediska je dostatečná, umožní tak bezpečnou manipulaci s kontejnery i průjezd automobilů. Pro obsluhu střediska bude zřízena buňka vybavená sociálním zařízením, vodou a elektřinou. Celkové náklady projektu se předpokládají na 2,7 milionu korun. Většinu nákladů by měla pokrýt dotace z operačního programu Ministerstva životního prostředí,“ dodal Hladík.

Další sběrná střediska se připravují v Lazaretní ulici v Židenicích, Sochorově ulici v Žabovřeskách a Tomešově ulici v městské části Brno-střed.