Květiny na hroby si Brňané objednají přes internet

Květiny na hroby si Brňané objednají přes internet

Paleta služeb, které můžete přes Brno ID objednat, se opět rozšiřuje. Vedle zakoupení jízdenek do MHD, placení odpadů či vyřízení rezidentního parkování spouští město Brno i objednávání zahradních služeb pro hrobová místa. Služba je nyní dostupná pro všechny městské hřbitovy. 

„Zahradní služby pro hrobová místa již Brno ID úspěšně vyzkoušelo na Ústředním hřbitově a jsem velmi rád, že tyto služby nabídne nově i pro ostatní městské hřbitovy. Na dálku si lidé budou moci objednat čištění či jiné ošetření hrobu. V nabídce budou také květinové výsadby na jaro, léto, podzim, výzdobu k dušičkám, Vánocům, ale také ke konkrétním datům dle jejich volby,“ uvedl Petr Hladík, 1. náměstek primátorky. 

Nabízené produkty a služby Správy hřbitovů města Brna jsou členěny do pěti kategorií: ošetřování, povrchová úprava, výsadby během roku, zimní výzdoby a specifické výzdoby. 

Aby si zákazníci nekupovali zajíce v pytli, je u vybraného zboží i ilustrační foto. V systému stačí dohledat hřbitovní místo, vybrat si požadované služby a následně za ně zaplatit. V případě speciálních požadavků nebo nejasností budou zákazníky kontaktovat pracovníci Správy hřbitovů města Brna na uvedené kontaktní údaje, doplnil Hladík.

Objednávku bude možné zaplatit ihned platební kartou nebo přes účet. Zaplacené služby budou realizované nejpozději do měsíce od zaplacení, s výjimkou služeb, u kterých si zákazník vybere konkrétní termín. Zahradní služby si přes Brno ID bude moci objednat i neregistrovaný uživatel.