Bosonožští se budou moci seznámit s návrhy na rekonstrukci náměstí

Bosonožští se budou moci seznámit s návrhy na rekonstrukci náměstí

Již několik let čekají lidé z městské části Bosonohy na rekonstrukci Bosonožského náměstí, které by se stalo reprezentativním centrem Bosonoh. V současnosti je vypracován návrh studie architektkou Barborou Jenčkovou, který klade důraz na bezpečí i společenský ráz celého náměstí. Veřejnost se bude moci se studií seznámit ve čtvrtek 24. října od 17 hodin ve stanu v horní části náměstí nad kaplí.

„Chceme, aby se občané mohli s návrhem na rekonstrukci náměstí seznámit a také vznést své připomínky. Studii jsme už představili ve zpravodaji a na našich webových stránkách. Chceme však, aby radnice znala i názor místních, protože především pro ně se náměstí opravuje. Proto považuji osobní prezentaci a diskuzi za daleko přínosnější a navrhl jsem její uspořádání na jednání zastupitelstva městské části,“ uvedl zastupitel městské části Bosonohy Martin Černý (KDU-ČSL), který nápad připravit veřejnou prezentaci studie vymyslel.

Ve čtvrtek 24. října se občané mohou těšit na veřejnou prezentaci včetně diskuze s autorkou studie a zastupiteli. Zároveň si budou moci prohlédnout návrhy řešení, detaily jednotlivých míst a vizualizaci budoucího stavu. Stan s vizualizacemi bude volně přístupný až do neděle 27. října.

„U náměstí chceme vybudovat nová parkovací místa, zajistit ale i přehledný provoz, aby nedocházelo k ohrožení chodců. Náměstí by se totiž mělo stát plnohodnotným a reprezentativním centrem, na kterém se budou moci konat jarmarky nebo scházet lidé. Vysadíme tu totiž novou zeleň a přibude i relaxační prostor, který jistě ocení jak maminky s dětmi, tak i senioři,“ dodal Černý.

Poprvé se obyvatelé Bosonoh těšili na rekonstrukci náměstí už v roce 2008, o dva roky později dokonce byla vypracována studie. Náměstí ale zrekonstruováno doposud nebylo a teprve v roce 2017 byla vytvořena nová studie rekonstrukce náměstí. Autorka studie předpokládá, že Bosonožské náměstí se začne opravovat po dokončení projektu výstavby III. a IV. etapy kanalizace, tedy kolem roku 2022 nebo 2023.