Z líšeňské přírody zmizela dlouholetá skládka

Úvod / Aktuality / Z líšeňské přírody zmizela dlouholetá skládka

Po letech zmizela z líšeňské přírody skládka na ulici Podbělová i ohořelá chata, ve které se před požárem zdržovali lidé bez domova. Líšeňská příroda malým, ale důležitým krůčkem opět ožila.

Několik let se pod bytovými domy na ulici Podbělové v brněnské Líšni nacházela skládka odpadu, která okolí moc netěšila. Místní měli strach z případných hlodavců a pohled z cesty, která je využívaná na procházky, nebyl hezký. Na tuto skládku koncem února upozornila líšeňská občanka, a proto jsem začal usilovat o její odstranění.

Skládka a ohořelá konstrukce chaty, ve které se před požárem 19. února 2022 zdržovali lidé bez domova, se nacházela na pozemku soukromé společnosti, což situaci velice komplikovalo. Město Brno skládky na cizím pozemku nemůže odstranit, neboť by plýtvalo veřejnými penězi. Počátkem března 2023 jsem proto firmu kontaktoval s žádostí o odstranění skládky a ohořelé konstrukce. Po několika dopisech se díky dobré komunikaci a spolupráci s firmou podařilo najít řešení a počátkem června skládku i zbytky chaty odstranit, za což firmě moc děkuji.

Tento příklad ukazuje, že i dlouhodobé problémy, které se často odkládají, mají svá řešení. Stačí, když je chce někdo řešit a nezavírá před nimi oči. Příroda se tak opět může nadechnout a lidé v přírodě mohou ožít. Ožijte i Vy, milí Líšňáci, a užijte si pěkné prázdninové dny a naberte nové síly.

Michal Chaloupka zastupitel KDU-ČSL